sobota

102. Apostrof - Międzynarodowy Festiwal Literatury


Wygląda na to, że ciepły sezon zadomowił się u nas na dobre, a co za tym idzie, nadszedł czas festiwali! Ja do Was przychodzę z nieco innym, nie muzycznym, a Międzynarodowym Festiwalem Literatury organizowanym przez Empik. Festiwal startuje w poniedziałek 14 maja i będzie trwał równy tydzień, do niedzieli (20.05). Tydzień ten będzie istnym świętem literackim pełnym spotkań nie tylko z polskimi, ale również i zagranicznymi autorami. Nasze polskie progi gościć będą między innymi Grahama Mastertona - autora mrożących krew w żyłach horrorów czy Peter V. Brett znany z fantastycznego cyklu Tron z czaszek. Co do rodzimych autorów, przyjdzie nam się spotkać z takimi literackimi gigantami jak Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału, czy z jednym z czołowych przedstawicieli polskiego fantasy - Jackiem Dukajem. 

Oprócz standardowych rozmów z autorami na temat ich prac, tegoroczny festiwal bogaty będzie również w koncerty czy bloki dyskusyjne poświęcone translatoryce, czyli pracy tłumaczy. W ramach koncertów, festiwal swoją obecnością zaszczyci m.in. Karolina Czarnecka, Bisz, czy zespół Pustki razem wokalistką zespołu Hey, Katarzyną Nosowską.

Festiwal ten odbędzie się na terenie Warszawy i sześciu innych miast, w tym Katowic, Poznania, Wrocławia, Krakowa, Szczecina i Gdańska.Dajcie znać, czy zamierzacie uczestniczyć w festiwalu, co Was do niego przyciąga najbardziej i do jakiego miasta planujecie się udać!
5 comments:

 1. Ciekawe wydarzenie :) Myślę, że jak znajdę chwilę czasu, to się wybiorę.
  Pozdrawiam!
  My blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Gorąco popieram tego typu inicjatywy. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Również otrzymałam te gadżety i torba jest świetna! *.* Reszta również <3
  Co do samego festiwalu, to chciałam wybrać się do Krakowa, ale pracuję i nie mogę wziąć wolnego :( Jest mi okropnie przykro, bo na WTK też jechać nie mogę... Pech to pech ;/
  Pozdrawiam! ;* Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Festiwal ma bardzo bogaty program. A gadżety są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie wzięłabym udział, ale niestety wszystko jest daleko ode mnie :(

  Pozdrawiam,
  Lady Spark
  [kreatywna-alternatywa]

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

© Help Book, AllRightsReserved.

..