wtorek

89. English Matters nr 67/2017


Wraz z nadejściem listopada, nadszedł nowy, zimowy numer English Matters!


Na samym początku przywitani zostaniemy krótkim fragmentem na temat najpopularniejszych pisarzy i ich pisarskich pseudonimów. Uprzedzam, Wasz świat może zostać wywrócony do góry nogami! Oprócz tego, dowiemy się również dla kogo stworzona została rola Holly Golightly w filmie  Breakfast at Tiffany's. Okazuje się, że jej pierwowzorem wcale nie była Audrey Hepburn, mimo że film kojarzy się właśnie z jej kreacją. 


Tradycyjnie, magazyn jest pełen ciekawych artykułów napisanych w języku angielskim. Jednym z bliższych memu sercu jest artykuł poświęcony Normanowi Daviesowi. 


Norman Davies to historyk i autor, który jest znany każdemu studentowi filologii angielskiej, a jego kultowa książka "The Isles" dla anglofilów jest swoistą biblią. W Polsce natomiast autor ten znany jest przede wszystkim ze swoich książek na temat historii Polski, która jest jego największym zainteresowaniem badawczym. Jest to jeden z nielicznych zagranicznych autorów, którzy tak skrupulatnie podchodzą do tego tematu. Jego prace naukowe z Polską w roli głównej stanowią główny temat artykułu. Pozostając w wątku historycznym, nie brakuje również publikacji na temat najbardziej paradoksalnych i absurdalnych wydarzeń z przeszłości. 


English Matters powoli wprowadza nas również w świąteczny nastrój, który wiąże się również z zakupowym szałem. W ramach zakupów, trafimy na ciekawy artykuł na temat Harrods, najpopularniejszego domu towarowego w Wielkiej Brytanii. 
NY Winter Wonderland to mój ulubiony artykuł w tym wydaniu. Dlaczego? Otóż dlatego, że nie ma dla mnie piękniejszej pory roku niż zima. Artykuł ten niemal jak przewodnik oprowadza nas po najciekawszych zakątkach i atrakcjach mroźnego Nowego Jorku, intensywnie działając na naszą wyobraźnię. 


Dla tych, którzy od dalekich podróży preferują ciepły koc, gorącą herbatę i przytulne mieszkanie, autor artykułu zaproponował listę świątecznych filmów, których akcja toczy się właśnie w Nowym Jorku. 

Oprócz wspomnianych przeze mnie artykułów, w 67 wydaniu English Matters znajdziemy również wiele innych, które między innymi badają fenomen fidget spinnerów czy filozofii serialu House of Cards. 

Jako, że magazyn ten przeznaczony jest dla osób chcących szlifować swój poziom języka angielskiego, tak i w tym wydaniu nie zabraknie materiałów poświęconych zjawiskom leksykalnym i gramatycznym. Dla sprawdzenia nowo nabytej wiedzy, redaktorzy magazynu sporządzili również testy bazujące na informacjach zamieszczonych w magazynie.


Podsumowując, nowe wydanie English Matters obfituje w artykuły o przeróżnej treści, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Część artykułów poświęconych bożonarodzeniowej aurze i piękne (szczególnie zimowe) fotografie niejednego nas wprowadzą w świąteczny nastrój.


Magazyn można zakupić na stronie kiosku Colorful Media, w Empiku oraz w wybranych salonikach prasowych.

 Za możliwość zapoznania się z magazynem dziękuję wydawnictwu

3 comments:

 1. Magazyn wydaje się naprawdę ciekawy, jak wpadnie mi w ręce to przeczytam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz słyszę o tym magazynie, co nie zmienia faktu, że sprawia wrażenie naprawdę ciekawego i fajnie, że skonstruowany jest w ten sposób, że czytając go, możemy szlifować język :)

  Pozdrawiam, she__vvolf 🍂🐺

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na ciekawy magazyn, mimo tego, że pierwszy raz go widzę. :D Fajnie, że go nam przedstawiłaś. :)
  Na pewno pozostanę z Tobą na dłużej, obserwuje i pozdrawiam serdecznie <3
  W wolnej chwili zapraszam także do siebie
  http://recenzjella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.

© Help Book, AllRightsReserved.

..